Pozvánka na COIL Academy - on-line kurz pro akademické pracovníky

Úterý 5. říjen 2021, 15:41 – Text: Eva Janebová

Vážení,

zveme Vás na nový kurz: COIL Academy: jak na mezinárodní spolupráci online (6 online lekcí říjen–prosinec), který nabídne akademikům a akademičkám nové cesty, jak prohloubit svoji mezinárodní spolupráci se zahraničními partnery na výuce.

Přijďte se dozvědět, jak pracovat společně se zahraničními kolegy a studenty – zúčastněte se našeho prvního setkání v úterý 12. října v 16:00–17:30 (bez nutnosti se registrovat na celý kurz), stačí se připojit zde na Zoom.

Co je COIL metoda? Při COIL (Collaborative Online International Learning) dva vyučující (český a zahraniční) a jejich studenti spolupracují na týmových aktivitách přes nejrůznější online platformy. Všichni tak dostanou možnost, aby bez překračování hranic získali ve virtuální mezinárodní třídě nové dovednosti – pedagogické i studijní, jazykové i interkulturní.

V kurzu COIL Academy se akademici dozví, jak vytvořit se zahraničním kolegou společné výukové moduly a kurzy pro své studenty. Účastníci COIL Academy získají didaktické tipy, jak společnou online výuku založit a vést, jak spolupracovat s kolegy a jakými strategiemi maximálně podpořit interkulturní spolupráci studentů.

To vše se můžete naučit zdarma s nizozemskými experty na COIL (a následnou podporou od česky mluvících lektorů) během šesti online lekcí, které proběhnou vybrané úterky od 16:00–17:30. Kurz probíhá v angličtině a zdarma do něj můžete přizvat i svého zahraniční kolegy, se kterými chcete na společně vyučovat.

Kurz zajišťují významní zahraniční experti na COIL z The Hague University of Applied Science (THUAS): Prof. Jos Beelen a Dr. Reinout Klamer. Absolventi kurzu získají certifikát celoživotního vzdělávání THUAS, který je důkazem kvality mezinárodní spolupráce.

Podrobnosti najdete na stránkách Institutu pro excelenci v internacionalizaci a registrovat na celý kurz se můžete do neděle 10. října zde.

S úctou
Eva Janebová