Univerzitní zimní a letní programy

Po dobu více než 30 ti let organizuje Univerzita Palackého v Olomouci (UP) různé druhy letních škol na úrovni kateder i fakult. V posledních letech nabízí Zahraniční oddělení RUP také prvotřídní univerzitní letní a zimní programy, které svým obsahem vyvažují mezinárodní zkušenost a vynikající akademický program pro studenty z celého světa.

Univerzitní letní programy

Rádi byste si rozšířili své obzory a cestovali? Chcete poznat nové lidi z různých částí světa a naučit se něco nového? Potom je tato letní škola pro vás ta správná volba!

V letním období si mohou studenti vybrat ze dvou studijních programů:

• Summer school Central Europe: History and Culture
  • Summer school Central Europe: English Language and Anglophone Culture

History and Culture

Tato populární letní škola Vám přiblíží téma kultury a architektury ve Střední Evropě a zároveň Vám umožní strávit léto v srdci střední Evropy, ve městě Olomouc.

V programu jsou zahrnuty výlety do tří hlavních Evropských měst:

• Bratislava
  • Vídeň

Navíc je v rámci letní školy “The Summer School Central Europe: History and Culture” pořádaný doprovodný program, díky kterému zažijete historii a kulturu Střední Evropy na vlastní kůži!

• Délka: 4 týdny
  • Počet kreditů: 6 ECTS
  • Cena: 850 EUR
  • Zahrnuje ubytování na vysokoškolských kolejích Univerzity Palackého v Olomouci.

English Language and Anglophone Culture

Tento letní program nabízí komplexní kurz anglického jazyka, který je svým obsahem přizpůsobený potřebám a požadavkům účastníků. Kromě zdokonalení jazykových kompetencí a dovedností, se studenti zúčastní přednášek o Britských, Amerických a Kanadských reáliích, které jim pomohou porozumět Anglofonnímu světu z globálního hlediska. Veškeré přednášky povedou odborníci z Univerzity Palackého, kteří mají letité zkušenosti v oboru. Kurzy anglického jazyka budou probíhat v nedávno zrekonstruovaných prostorách historické budovy Filozofické fakulty.

Součástí programu letní školy budou následující výlety:

• Dolní Morava

Navíc budou během letní školy organizovány různé společenské aktivity a výlety v blízkém okolí a účastnící tak budou mít možnost zažít Olomouc v celé její kráse!

• Délka: 4 týdny
  • Počet kreditů: 6 ECTS
  • Cena: 850 EUR

Univerzitní zimní programy

Kromě letních programů, organizuje Zahraniční oddělení také zimní školy. Od roku 2018 pořádá Zahraniční oddělení ve spolupráci s Právnickou fakultou různé zimní školy, jako jsou “Winter School of Leadership” nebo “Winter School Central Europe: European Integration“, v rámci kterých se účastníci dozvídají vice o globálním vedení, historii České Republiky v kontextu Evropské Unie a dalších tématech. Přidanou hodnotu zimních škol představuje kouzelná zimní krajina Olomouce a jejího okolí.

Program zimní školy zahrnuje výlety:

• Dolní Morava

Součástí zimní školy budou i další výlety a zajímavé aktivity v blízkosti Olomouce.

• Délka: 2 týdny
  • Počet kreditů: 4 ECTS
  • Cena: 700 EUR

Pro bližší informace kontaktujte:

Další univerzitní krátkodobé programy

Mimo zmíněné univerzitní letní a zimní školy, organizuje Zahraniční oddělení RUP také další krátkodobé programy s různým zaměřením.