Mezinárodní soutěže Falling Walls Lab a Falling Walls Venture

Ilustrační foto: Pixabay.com
pondělí 10. červen 2019, 18:27 – Text: -sb-

Dovolujeme si vás informovat o dvou mezinárodních soutěžích Falling Walls Lab a Falling Walls Venture určených studentům, mladým vědcům, inovátorům a začínajícím podnikatelům.

 

  • Falling Walls Lab - soutěž pro jednotlivce

 

Cílem soutěže je propagovat výjimečné myšlenky a globálně propojovat nadějné vědce a podnikatele ze všech oblastí. Účastníci prezentují anglicky svůj výzkumný záměr, byznys plán nebo občanskou iniciativu publiku a odborné porotě. Klíčem k úspěchu jsou pouze 3 minuty, což je čas určený na prezentaci. Autor nejlepší prezentace vyhrává finanční odměnu 1 000 EUR a cestu do Berlína na celosvětové Falling Walls Lab finále.

Uzávěrka přihlášek pro české kolo je 30. června 2019. Přihlášení je možné přes webovou stránku http://www.falling-walls.com/lab/apply.

České kolo soutěže proběhne 2. října 2019 v Brně ve vědeckém parku VIDA!. Podrobné informace o soutěži naleznete v příloze a na webové stránce http://fw.ceitec.cz.

Za Falling Walls Lab v České republice stojí vý­zkumné centrum CEITEC (Central European In­stitute of Technology) ve spolupráci s Německou akademickou výměnnou službou (DAAD), němec­kým velvyslanectvím v Praze, společností xITee, zábavním vědeckým parkem VIDA!, Technologickou agentu­rou (TA ČR) a agenturou CzechInvest.

 

 

  • Falling Walls Venture - soutěž pro vědecké start-upy

Falling Walls Venture představuje platformu pro vědecké start-upy ze všech oblastí. Do soutěže jsou start-upy nominovány univerzitami a výzkumnými organizacemi, 25 nejzajímavějších z celého světa se pak představí na Falling Walls Lab konferenci 8. listopadu v Berlíně.

Uzávěrka přihlášek je celosvětově 30. června 2019. Přihlášení a podrobné podmínky účasti najdete zde: https://falling-walls.com/venture/apply