AIESEC - Nabídka zahraničních stáží

wednesday 15. november 2017, 9:53 – Text: -kh-

Přemýšlíte nad zahraniční stáží? Chcete využít svůj čas efektivně, zdokonalit si své jazykové schopnosti a získat nové zkušenosti? Chcete si zapsat zajímavou zkušenost do svého životopisu, a tím zvýšit svoji cenu na pracovním trhu? Nezisková a nevládní organizace AIESEC se ve spolupráci s OSN snaží naplnit Cíle udržitelného rozvoje prostřednictvím zahraničních stáží a díky tomu vám nabízí možnost vyjetí na 3 typy stáží ve více než 120 zemích světa.

AIESEC je největší mezinárodní studenty plně řízená nepolitická nezisková organizace, která v mladých lidech rozvíjí vůdčí schopnosti prostřednictvím leadership programů a zapojení studentů a absolventů do  mezinárodního výměnného programu. Sdružuje přes 100 000 studentů ze 126 zemí světa, působí na 1700 universitách a ročně zařídí více než 10 000 stáží a zahraničních výměnných pobytů pro studenty a absolventy vysokých škol.

Více informací o organizaci AIESEC.

Organizace AIESEC nabízí studentům možnost vyjet na dva typy stáží – pracovní a dobrovolnické.

Pracovní stáže jsou nabízeny v délce 3 až 18 měsíců. Student zastává ve firme předem stanovenou pozici a za svou práci dostává plat. (Výjimku tvoří start-up firmy, ve kterých si student vyzkouší několik pozic, ale jeho práce není peněžně ohodnocena.) Pracovní stáže jsou ideální pro semestrální pobyty nebo jako praxe po studiu pro studenty jazyků a aplikované ekonomie. Více informací včetně referencí od stážistů najdete na https://aiesec.cz/global-talent/.

Odkazy na konkrétní stáže:

Čína, marketing https://aiesec.org/opportunity/858898
Turecko, učitel angličtiny https://aiesec.org/opportunity/861484
Japonsko, management hotelu https://aiesec.org/opportunity/876252 

Dobrovolnické stáže trvají obvykle od 6 do 12 týdnů. Každá dobrovolnická stáž je vlastním projektem organizace AIESEC působící v dané zemi a zaměřuje se na podporu jednoho nebo více Cílů udržitelného rozvoje OSN (SDGs - https://sdgcompass.org/sdgs/), které se soustředí například na vzdělávání, boj s chudobou a hladem, rovnost mužů a žen. AIESEC nabízí studentům stovky stáží po celém světě. Více informací včetně referencí od stážistů najdete na https://aiesec.cz/global-volunteer/.

Odkazy na konkrétní stáže:

Taiwan, vzdělávání https://aiesec.org/opportunity/716147
Rakousko, vzdělávání https://aiesec.org/opportunity/844731
Brazílie, vzdělávání https://aiesec.org/opportunity/816468
Egypt, rovnost mužů a žen https://aiesec.org/opportunity/340376
Rusko, zdraví a kvalitní život https://aiesec.org/opportunity/866109
Pákistán, průmysl, inovace a infrastruktura https://aiesec.org/opportunity/310313

Tři typy stáží v AIESEC:

1) Global Volunteer
– dobrovolnické stáže (6 až 12 týdnů);
– pro studenty od 18 do 30 let;
– např. kulturní, vzdělávací, enviromentální, marketingové stáže (lze prezentovat kulturu ČR, vyučovat angličtinu ve vzdělávacím zařízení, šířit povědomí o znečištění planety mezi místní obyvatele, cestovat po dané zemi a tvořit blog se zážitky z cest a mnoho dalšího);
– vybírat si můžete z databáze stáží, která je volně přístupná;
– dobrovolnické stáže jsou určeny pro každého, často je to pro studenty první zahraniční zkušenost;
– na stáži pracujete s týmem dalších dobrovolníků;
– na nic nejste sami - podporou vám je tzv. buddy, člověk z dané země, který se o vás stará během celého pobytu (vyzvedává na letišti, zařizuje jízdenky, zavede vás na ubytování atd.).

2) Global Talent
– pracovní stáže, které trvají od 3 do 18 měsíců;
– určené pro zkušenější studenty nebo absolventy VŠ;
– možnost pracovat v IT, marketingu, managementu, vzdělávání (výuka ve školách) atd.;
– vybírat můžete z nepřeberného množství stáží;
– díky stáži zlepšíte své dovednosti, získáte zahraniční zkušenost, a tím zvýšíte svoji uplatnitelnost na pracovním trhu.

3) Global Enterpreneur
– stáže trvající maximálně 3 měsíce;
– práce ve start-upech – firmách, které se snaží expandovat na pracovní trh (vy se můžete podílet na jejím rozvoji). 

Pokud by vás cokoli zajímalo, neváhejte nás kontaktovat, můžeme se sejít osobně a všechno probrat. Společně najdeme vhodnou stáž právě pro vás. Inspirovat se můžete na webu www.nastaz.cz (na kterém získáte více informací o stážích, příběhy stážistů, příklady stáží aj.), databázi zahraničních stáží si pak můžete prohlížet na opportunities.aiesec.org.